Гала-концерт 2018

У Львові святковим Гала-концертом завершився Всеукраїнський фестиваль патріотичного мистецтва 

«СУРМИ ЗВИТЯГИ» – 2018

3 грудня у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької  відбувся заключний етап XІХ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю патріотичного мистецтва «Сурми звитяги».

Фестиваль проводиться щорічно. Його мета – відродження української патріотичної пісні, її осучаснення, пропагування серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ та ХХІ століттях, вивчення пісенної спадщини Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасної української молодіжної патріотичної пісні, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому, Євромайданах та Революції гідності, а також підтримує і прославляє бойовий дух наших воїнів на фронті з російським агресором.

З самого ранку до пізнього вечора приміщення театру було наповнене дзвінкими дитячими голосами, емоціями та радісним піднесеним настроєм.

Зранку до обіду на сцені відбувалася репетиція концерту, з 16.00 проходила урочиста церемонія нагородження дипломантів та лауреатів фестивалю. Переможці отримали пам’ятні медалі, дипломи, афіші, буклети фестивалю. Пам’ятну нагороду –  ікону Святої Кілікії, що є покровителькою музики, для володаря ГРАН-ПРІ фестивалю виконав відомий львівський художник і волонтер п.Лев Скоп. Лауреатів прийшов привітати заступник директора  Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації п. Ігор Гайдук.

А о 18.00 розпочався святковий Гала-концерт переможців фестивалю.

З вітальним словом виступив заступник голови Львівської обласної Ради п. Володимир Гірняк, котрий привітав фестиваль та вручив директору «Сурм звитяги» та усьому творчому колективу Почесну відзнаку Українського державного центру позашкільної освіти  Міністерства освіти і науки України –  ювілейну медаль “100 років позашкільної освіти” за вагомий внесок в національно-патріотичне виховання дітей та молоді в Україні. 

З вітальним словом виступила директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації п. Любомира Мандзій, котра передала вітання учасникам фестивалю та зачитала листа від міністра освіти і науки України п. Лілії Гриневич.

Впродовж  двох з половиною годин вщент переповнений глядачами зал неодноразово вибухав бурхливими оваціями, вигуками «Браво!», підтримуючи нашу творчу та обдаровану молодь.

Особливе враження на глядачів справив учень Піщанської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами слуху і мови Вінницької області Євген Жердєв. Цей юний патріот промовляв жестами до сердець глядачів так гучно, що викликав сльози патріотизму в багатьох присутніх в залі.

На сцені перепліталися автентичні твори та твори української класики, поряд з якими потужно звучали молодіжні музичні форми вокально-інструментальних ансамблів, рокових виконавців, сучасних хореографічних композицій та поетичних творів з елементами політичної сатири на злобу дня.

Кожен присутній в залі прийшов на концерт не лише задля того, щоб насолодитися творчістю юних виконавців, але й щоб своєю присутністю засвідчити особисту громадянську позицію та підтримати талановиту молодь, котра не залишає жодного сумніву – Україна була, є і буде українською.

 

 

About the Author: admin