У Львові відбулися нагородження та святковий гала-концерт

12 грудня на сцені Національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької у Львові відбулися нагородження дипломантів та лауреатів ІІ (Всеукраїнського) туру ювілейного, п’ятнадцятого дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги» та святковий гала-концерт, режисер постановник Ірина Смаль, учениця Мирона Луковецького.

У святковому гала-концерті взяли участь переможці XV дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги» з таких номінацій конкурсу: Вокальні ансамблі, Хорові колективи, Оркестри, Сучасна хореографія, Художнє читання, Авторська поезія, Літ.-муз. Композиція, Номінація «Живопис», «Листівка».

Як і прагнули організатори фестивалю (Центр Національного Відродження, Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка та громадська організація «Сурми звитяги», ПОЛОЖЕННЯ про П’ятнадцятий дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «СУРМИ ЗВИТЯГИ»), програмою виступів було запропоновано гостросучасні твори, присвячені подіям Революції Гідності та українсько-російській війні. Вражало те, наскільки юні, а навіть наймолодші учасники, глибоко розуміють українське патріотичне мистецтво та з яким натхненням і майстерністю відтворюють його на сцені. Особливо це було помітно у виступах виконавців з авторськими віршами та піснями. Можна сміливо сказати, що цьогорічний фестиваль свої завдання, а саме популяризувати в молодіжному середовищі українську патріотичну пісню та поезію, а також об’єднати зусилля державних установ, політичних та громадських організацій у справі патріотичного виховання молоді таки виконав. Ще одна Українська справа зроблена.

Підкреслимо, що метою фестивалю є пропагування серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчення пісенної спадщини Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасної української молодіжної патріотичної пісні, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах і Революції Гідності.

Нагадаємо, що до участі було заявлено 235 колективів та індивідуальних виконавців, які представляли 14 областей України. Це – учні середніх загальноосвітніх шкіл, вихованці центрів дитячої та юнацької творчості, шкіл мистецтв, студенти ВНЗ, представники молодіжних громадських організацій. Вперше за кілька останніх років на фестивальній сцені були учасники із Запоріжжя, Києва, Чернівців. Високий рівень виконання продемонстрували учасники з Вінничини, Хмельниччини, Волині, Прикарпаття. Також були представлені усі міста та райони Львівщини, з-поміж них можна відзначити колективи Львова, Жовкви, Нового Роздолу та Новояворівська. А оновлений склад журі цьогоріч очолив видатний український композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премій ім. М. Лисенка, С. Людкевича та Національної премії України ім. Т. Шевченка, професор Віктор Камінський.

На початку концерту зі сцени до учасників фестивалю були зачитані вітальні листи від віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка та міністра освіти і науки України Сергія Квіта.

About the Author: admin