Вітання МОНУ учасникам фестивалю Сурми Звитяги

Шановні організатори, учасники та гості

П’ятнадцятого дитячо-юнацького фестивалю мистецтв

«Сурми звитяги»! 

Сьогодні сцена Національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької у Львові п’ятнадцятий раз приймає фестиваль, який має на меті  вивчати і широко пропагувати серед дітей та юнацтва твори патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, а саме:  пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Армії Української Народної Республіки і Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах і Революції Гідності.

Сама ідея проведення такого фестивалю надихнула до праці сотні педагогів. Вони на своєму рівні намагалися плекати в молоді патріотичний дух через пісню, музику, поезію. Практично діяли на чистому ентузіазмі, не отримуючи належної  державної підтримки на всеукраїнському рівні. А в епоху Януковича-Табачника фестиваль «Сурми звитяги»  взагалі викликав роздратування органів влади. 

Не зважаючи на це, за 15 років учасниками фестивалю стали десятки і десятки тисяч молодих українців. «Сурми звитяги» запалили їхні серця невгасимою любов’ю до України. Пісні з репертуару фестивалю лунали на Майдані в 2004-ому, в 2013-2014 роках, а сьогодні – на позиціях українських бійців на Донбасі.

Необхідність патріотичного виховання дітей та молоді в умовах протистояння військовій агресії путінської Москви робить цей фестиваль ще більш потрібним. В цьому контексті Міністерство освіти та науки України вважає доцільним максимально сприяти організаторам, щоби фестиваль охопив якнайширший загал учнівської та студентської молоді. 

Отже  щиро вітаю організаторів та учасників з ювілеєм фестивалю «Сурми звитяги».  Бажаю всім  вам великої наснаги у здійсненні такої доброї української справи, як патріотичне виховання українців засобами мистецтва. Нехай «Сурми звитяги» зростають із року в рік і надихають  всіх нас до жертовної праці і нових творчих злетів на благо України. 

Міністр освіти і науки України                          Сергій Квіт

About the Author: admin