Інформація по нагородженню, Сурми Звитяги 2015

1 грудня 2015 року у приміщенні Львівського Національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулося нагородження дипломантів і лауреатів XVІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги».

Вже в 16-й раз у Львові лунали фестивальні сурми, скликаючи талановиту молодь під свої знамена. За останні півтора десятки років українська патріотична пісня, а також візуальне мистецтво значно зміцніли, набули нових модерних рис та сучасних форм. Неабияка заслуга в цьому відводиться фестивалю «Сурми Звитяги». У 2014 та 2015 роках актуальність патріотичного мистецтва, зокрема пісні, зросла в рази.

1 грудня 2015 року у приміщенні Львівської опери відбулося нагородження дипломантів та лауреатів фестивалю. У святковому дійстві взяли участь представники державних установ, журі фестивалю, партнери, а також переможці XVІ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги» з таких номінацій: вокальні ансамблі, солісти, хорові колективи, оркестри, народна та сучасна хореографія, художнє читання, авторська пісня, поезія і проза, літературно-музичні композиції, живопис, листівка, графіка, декоративна композиція.

Нагадаємо, що у листопаді 2015 року у Львові відбувся заключний Всеукраїнський тур фестивалю, де юнацтво з усієї країни презентувало свою творчість. А це 280 колективів та індивідуальних виконавців і близько 400 художніх робіт, які представляли 14 областей України (Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Луганської, Донецької, Сумської, Рівненської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської). Це – учні середніх загальноосвітніх шкіл, вихованці центрів дитячої та юнацької творчості, шкіл мистецтв, студенти ВНЗ, представники молодіжних громадських організацій.

На початку підсумкового дійства до учасників фестивалю з вітальним словом від Міністерства освіти і науки України звернувся директор Українського державного центру позашкільної освіти Геннадій Шкура, який вручив подяки трьом організаціям-засновникам фестивалю та особисто тим, хто найбільше долучився до проведення фестивальних заходів.

Від журі лауреатів привітав видатний український композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премій ім. М. Лисенка, С. Людкевича та Національної премії України ім. Т. Шевченка, професор Віктор Камінський.

Від партнерів пролунали вітальні слова фінансового директора Тов «Укрнафтогазінвест» Інни Кулямзіної та головного редактора журналу «Регіон бандерівський» Любові Кравцової-Антонюк.

Від імені лауреатів виступила голова оргкомітету фестивалю Вінницької області Валентина Шпак-Мельник.

Організатори фестивалю висловили щиру подяку усім, хто долучився до проведення свята. Партнерами Фестивалю були:

Міністерство освіти і науки України

Львівська обласна рада

Львівська обласна державна адміністрація

Львівська міська рада

Український державний центр позашкільної освіти

Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце»

Львівська обласна організація СУМ

Перша Львівська фундація

Тов «Укрнафтогазінвест»

Журнал «Регіон бандерівський»

та Львівський міський Палац культури ім. Г. Хоткевича.

 

Усі лауреати отримали дипломи та пам’ятні відзнаки фестивалю.

Підкреслимо, що метою фестивалю є пропагування серед дітей та молоді кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчення пісенної спадщини Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасної української молодіжної патріотичної пісні що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах, Революції Гідності та АТО.

 

 

About the Author: admin