Положення фестивалю 2016


сурми звитяги

СКАЧАТИ ФОРМУ ЗАЯВКИ

 


 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Оргкомітетом Сімнадцятого дитячо –

юнацького фестивалю мистецтв

«Сурми звитяги»

Директор фестивалю В. Степанишин

29 серпня 2016 р.

ПОЛОЖЕННЯ

про Сімнадцятий Всеукраїнський

дитячо-юнацький

фестиваль мистецтв

«СУРМИ ЗВИТЯГИ»

Львів-2016 р.

ПОЛОЖЕННЯ

про Сімнадцятий Всеукраїнський дитячо-юнацький

фестиваль мистецтв

«СУРМИ ЗВИТЯГИ»

Жовтень-грудень 2016р. м. Львів

Сімнадцятий Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги» (надалі – фестиваль) проводиться за участю дітей, учнівської та студентської молоді України та української діаспори.

 1. Мета і головні завдання фестивалю

Фестиваль має на меті широко пропагувати серед дітей та юнацтва кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчати пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності.

ДО УВАГИ ВСІХ УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ!

Оргкомітет та журі наголошує, що революційна та збройна боротьба українського народу проти російських окупантів і їх приспішників є історичним продовженням героїчної боротьби українського народу у ХХ столітті за ідеали демократії, свободи і національної незалежності та гідності. Тому сподіваємося на широке висвітлення цієї теми у цьогорічному фестивалі і будемо раді ознайомитися з мистецькими творами, присвяченими вказаній тематиці.

Головним завданням фестивалю є:

 • популяризувати в молодіжному середовищі українську патріотичну пісню та поезію;

 • об’єднати зусилля державних установ, політичних та громадських організацій у справі патріотичного виховання молоді;

 • виявити і довести до широкого загалу громадськості справжній стан у сучасній пісенній творчості, сформувати громадську думку стосовно необхідності всебічного сприяння розвитку українського пісенного мистецтва;

 • виявити проблеми у популяризації української патріотичної пісні та випрацювати пропозиції щодо їх розв’язання;

 • виявити та відзначити найкращі творчі колективи.

Основні вимоги до учасників фестивалю

 1. Молодіжна форма.

 2. Фаховість виконання.

 3. Сучасне аранжування.

 4. Модерна манера виконання (використання сучасних музичних форм: рок, арт-рок, метал, джаз, реп, хіп-хоп та інші).

 5. Використання сучасних музичних засобів (секвенсори, гітари, клавішні, духові, ударні інструменти та інше).

 6. Творчий підхід до розкриття пропонованої тематики твору.

 7. Оригінальність.

 8. Стильність.

 9. Оптимізм.

 10. Рекомендовано стилізовані сучасні костюми.

 11. Дотримання вимог Положення.

2. Підготовка, організація та проведення фестивалю

2.1. Організатори фестивалю:

 • Громадська організація «Сурми звитяги»;

 • Центр Національного Відродження імені Степана Бандери;

 • Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

За згодою вищеназваних до складу організаторів фестивалю можуть бути докооптовані інші організації, які мають конкретні пропозиції і братимуть участь у реалізації спільно затвердженої програми фестивалю.

З метою забезпечення ефективної організації та проведення фестивалю організатори створюють оргкомітет фестивалю та призначають журі. Склад журі та оргкомітету при потребі може бути зміненим у ході підготовки фестивалю. Для проведення першого відбіркового туру створюються оргкомітети на місцях.

2.2. Оргкомітет фестивалю

Оргкомітет фестивалю здійснює весь необхідний обсяг роботи з підготовки, організації та проведення фестивалю.

Оргкомітет призначає персональний склад журі, проводить збір заявок на участь у ІІ турі фестивалю, складає програму його проведення, призначає сценарно-режисерську групу для заключного концерту, залучає необхідних фахівців для ефективної підготовки та організації фестивалю, відповідає за рекламно-інформаційне та матеріальне забезпечення (преса, радіо, телебачення, призи, дипломи, грамоти, оформлення сцени, озвучення, освітлення тощо).

2.3. Журі фестивалю

Журі визначає кращі мистецькі колективи та окремих виконавців, дає аналіз творчого рівня виступів, надає методичні рекомендації керівникам колективів, визначає лауреатів та рекомендує кращі номери для відбору на заключний концерт. Члени журі проводять методичні семінари та майстер-класи.

2.4. Учасники фестивалю

До участі у фестивалі запрошуються творчі колективи та окремі виконавці, не старші 25 років. Колективи, що беруть участь у фестивалі, поділяються на дві конкурсні групи.

 • До першої групи включаються колективи загальноосвітніх, музичних і мистецьких шкіл та позашкільних закладів. Вік учасників першої групи 10-16 років.

 • До другої групи включаються колективи вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, молодіжних громадських організацій та приватні особи. До цієї ж групи входять колективи змішаного вікового складу. Вік учасників другої групи 17-25 років.

 • Лауреати попередніх років можуть брати участь у фестивалі, представивши нову конкурсну програму.

 • Професійні мистецькі колективи можуть бути залучені до участі як гості фестивалю.

3. Основні номінації фестивалю

3.1. Солісти-вокалісти:

 • обов’язковий твір: пісня січових стрільців, пісня періоду визвольних змагань 40-50-х рр. ХХ ст., або сучасний твір, присвячений визвольним змаганням вказаного періоду, окремим його учасникам та подіям, учасникам Революції Гідності та героям АТО;

 • пісня патріотичного спрямування (довільна).

Час виступу – до 7 хв.

3.2. Вокальні, вокально-інструментальні та вокально-хорові ансамблі:

 • обов’язковий твір: пісня січових стрільців, пісня періоду визвольних змагань 40-50-х рр. ХХ ст., або сучасний твір, присвячений визвольним змаганням вказаного періоду, окремим його учасникам та подіям, учасникам Революції Гідності та героям АТО;

 • пісня патріотичного спрямування (довільна).

Час виступу – до 7 хв.

3.3. Оркестри та інструментальні ансамблі:

 • обов’язковий твір: на конкурсний огляд представляються два твори або попурі з творів патріотичної тематики.

Час виступу – до 7 хв.

3.4. Інші заходи

В рамках фестивалю проходять конкурси:

 • на кращу живописну, графічну, декоративно-тематичну композицію
  (див. Додаток 1);

 • конкурс на кращу героїко-патріотичну хореографічну композицію (див. Додаток 2);

 • конкурс авторської пісні (див. Додаток 3);

 • художнє читання (див. Додаток 4);

Учасники конкурсу зобов’язані чітко дотримуватися регламенту фестивалю.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами оргкомітету. Контактні особи – Зоряна Степанишин (066-76-26-409, 098-20-80-458) та Ірина Смаль (096-306-93-79). Електронна адреса: surmyzvytjagy@gmail.com

4. Хід фестивалю

Фестиваль «Сурми звитяги» проводиться у два тури:

І-й тур:

Проходить у містах, районах, областях України та громадах діаспори у жовтні 2016 р. Місцеві оргкомітети переглядають запропоновані програми, відбирають кращих учасників та надсилають заявки для участі у другому турі фестивалю на електронну адресу оргкомітету фестивалю:

surmyzvytjagy@gmail.com з 14 по 27 жовтня 2016 р. Оргкомітет може достроково припинити прийом заявок за умови повного сценічного наповнення трьох конкурсних днів.

ІІ тур (Всеукраїнський):

Відбудеться 3 – 5 листопада 2016 р. у м. Львові, у міському Палаці культури ім. Г. Хоткевича (вул. Кушевича, 1).

Гала-концерт та церемонія нагородження лауреатів

1 грудня 2016 р. у приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться церемонія нагородження лауреатів та святковий гала-концерт лауреатів та гостей фестивалю.

Переможці Всеукраїнського туру у своїх номінаціях отримують звання лауреатів, нагороджуються відповідними дипломами та пам’ятними подарунками. Серед лауреатів фестивалю журі визначає учасників заключного гала-концерту.

5. Фінансування фестивалю

Витрати на підготовку, організацію та проведення фестивалю в рамках першого туру несуть організатори відбіркового конкурсу на місцях.

Організатори фестивалю забезпечують фінансування інформаційно-організаційних заходів підготовки, організації, проведення фінального туру фестивалю та святкового гала-концерту згідно затвердженого кошторису та умов даного Положення.

6. Перебування учасників фестивалю у м. Львові

6.1. Під час другого туру

 • транспортні витрати, проживання і харчування за рахунок учасників (установи, що відряджає).

 • учасники фестивалю перебувають у Львові за кошти установи, що відряджає.

6.2. Під час святкового гала-концерту

1 грудня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться:

 • генеральна репетиція гала-концерту,

 • церемонія урочистого нагородження лауреатів та дипломантів,

 • святковий гала-концерт лауреатів та гостей фестивалю.

Проживання, харчування та транспортні витрати – за рахунок учасників (установи, що відряджає).

Додаткові питання перебування учасників святкового концерту у м. Львові погоджується з оргкомітетом в робочому порядку. Дата і час генеральної репетиції, церемонії нагородження та гала-концерту може бути скорегована.

Оргкомітет наголошує:

Виступи хореографічних колективів та відібраних конкурсантів в номінації «Художнє читання» та «Авторська поезія» відбудуться в суботу 5 листопада 2016р.Оргкомітет Сімнадцятого Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «СУРМИ ЗВИТЯГИ» звертає Вашу увагу на основні зміни в умовах проведення конкурсу порівняно з іншими роками:

 1. Вилучено з Положення номінації «Літературно-музична композиція», «Хорові колективи та ансамблі бандуристів» та «Листівка».

 2. Учасники номінації «Художнє читання» та «Авторська поезія» подають свій виступ в оргкомітет у відео форматі не пізніше 19 жовтня 2016р. Допускається якість зйомки на любительському рівні. Перегляд у режимі VLC-медіа плеєр. Після перегляду кращі конкурсанти будуть запрошені для безпосередньої участі у Всеукраїнському відборі.

 3. Учасники номінацій на кращу живописну композицію, графічну композицію, декоративно-тематичну композицію подають свої роботи в оргкомітет не пізніше 19 жовтня 2016р. на адресу: Львів, вул.. Вахнянина,29, ЦТДЮГ, Зої Львівні Богдан. Після 20.10.16 відбудеться перегляд робіт членами журі. Лауреати у цих номінаціях будуть нагороджені у перший день Всеукраїнського відбіркового туру 3 листопада 2016 о 12.00 год за адресою: м. Львів, у міському Палаці культури ім. Г. Хоткевича (вул. Кушевича, 1).